Rozwód – podstawowe informacje

Istnieje wiele trudnych sytuacji życiowych, a jedną z nich jest z pewnością decyzja o rozwodzie podejmowana przez jednego lub oboje małżonków. Proces rozwodowy potrafi być bardzo stresujący, emocjonalny oraz czasochłonny.

Nic więc dziwnego, że jest to rozwiązanie ostateczne stosowane wyłącznie w sytuacjach, w których nie ma żadnych szans na dalsze kontynuowanie związku. W kancelariach prawnych można jednak dowiedzieć się wiele na temat pozytywnych aspektów takiej decyzji. Dzięki temu można wyrwać się z toksycznego związku lub małżeństwa pełnego kłótni, nieporozumień i różnic zdań. Rozwód potrafi być trudny ze względu na dobro dzieci, dlatego taką decyzję należy dokładnie przemyśleć.

Rozwody – istotne kwestie, o których warto pamiętać

Do sprawy rozwodowej dochodzi, gdy jeden z małżonków decyduje się na wniesienie pozwu rozwodowego do odpowiedniego Sądu Okręgowego. Wiąże się to z koniecznością zapłacenia 600 zł. Wiele profesjonalnych kancelarii adwokackich kładzie duży nacisk na odpowiednie przygotowanie pozwu, uargumentowanie decyzji oraz udowodnienie winy drugiej stronie. Starannie przygotowany pozew daje duże szanse na uzyskanie wyroku już na pierwszej rozprawie. Można w ten sposób oszczędzić sporo czasu, nerwów i pieniędzy. Dlatego właśnie warto powierzyć takie zadania doświadczonym specjalistom, którzy zajmują się rozwodami. Najważniejszym argumentem, dzięki któremu można uzyskać szybki rozwód jest udowodnienie trwałego i zupełnego rozpadu pożycia oraz ustania więzi między małżonkami.

W przypadku braku porozumienia, sąd będzie ustalał stan faktyczny bazując na różnych dowodach i zeznaniach świadków. Takie sprawy rozwodowe są czasochłonne i trzeba przygotować się na dłuższe postępowanie. Najprostszą opcją jest rozwód bez orzekania o winie (za porozumieniem stron). Sąd może również uznać, że winna jest jedna strona albo uznać winę obojga małżonków.

Jak widać istnieje wiele różnych ważnych kwestii związanych ze sprawami rozwodowymi. Dobrze jest przygotować się do całego procesu i zadbać o reprezentowanie przez doświadczonego i wykwalifikowanego adwokata, który specjalizuje się w takich sprawach. W Internecie po wpisaniu hasła rozwody Warszawa w wyszukiwarce, można znaleźć wiele cennych informacji na temat spraw rozwodowych oraz kancelarii, które mogą udzielić stosownej pomocy.